Odzyskiwanie danych instytucja okazała zalecenia.

Odzyskiwanie danych Jak odzyskać pliki z dysku twardego

Jeśli utraciłeś dane na komputerze, musisz wiedzieć, jak odzyskać pliki z dysku twardego. Istnieje wiele rozwiązań programowych, które oferują taką możliwość, ale które z nich jest najlepsze dla Twoich potrzeb? Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych z nich. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o funkcjach tych aplikacji i o tym, jak wybrać odpowiednią dla siebie. Nie zapomnij też pobrać bezpłatnej wersji próbnej jednego z tych programów przed zakupem.

iBeesoft

Program iBeesoft do odzyskiwania danych umożliwia przywrócenie utraconych lub usuniętych plików. Oprogramowanie może odzyskać pliki w wielu formatach, w tym obrazy, audio, wideo i inne. Użytkownicy mogą wybrać opcję odzyskiwania określonych typów plików lub przeglądać cały dysk twardy w celu odzyskania plików. Aby przywrócić pliki, kliknij na wybrany typ pliku, aby wyświetlić podgląd jego zawartości. iBeesoft umożliwia użytkownikom podgląd odzyskiwanych plików przed ich zapisaniem. Wersja próbna oprogramowania pozwala użytkownikom jedynie na podgląd możliwych do odzyskania plików. Aby móc korzystać z pełnej wersji, użytkownicy muszą aktywować oprogramowanie i otrzymać licencję aktywacyjną pocztą elektroniczną.

Interfejs programu iBeesoft pozwala wybrać typy plików, które chcesz odzyskać. Po wybraniu typów plików program iBeesoft przeskanuje cały dysk w poszukiwaniu utraconych plików. Podczas skanowania reorganizuje również pliki, oznaczając je etykietami. Po zakończeniu skanowania odzyskane dane można zobaczyć w sekcji Znaczniki. Użytkownicy mogą filtrować odzyskane pliki na podstawie typu pliku, klikając łącze „Przejdź do ustawień”.

Użytkownicy mogą odzyskiwać usunięte pliki z różnych źródeł, w tym z wirusów. Niezależnie od tego, czy chcesz odzyskać ważne pliki, czy rodzinny album ze zdjęciami, iBeesoft może uratować Ci życie. Łatwy w obsłudze interfejs pozwala użytkownikom na wstrzymywanie i wznawianie skanowania w dowolnym momencie. iBeesoft obsługuje ponad 1000 typów plików, w tym wiadomości e-mail, zdjęcia i archiwa. Dodatkowo, oprogramowanie obsługuje karty SD/CF, aparaty cyfrowe i dyski USB.

Korzystając z funkcji odzyskiwania danych firmy iBeesoft, można łatwo przywrócić usunięte pliki z systemów Windows i Mac. Rozbudowane funkcje programu umożliwiają odzyskanie utraconych danych z niemal każdego typu urządzenia pamięci masowej, w tym z komputerów, tabletów, a nawet dysków zewnętrznych. Jego możliwości skanowania pozwalają na odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków. Program obsługuje również wiele typów plików, w tym XLS, HTML i JPEG.

Wondershare

Dzięki odzyskiwaniu danych Wondershare możesz odzyskać usunięte pliki, niezależnie od przyczyny, z niemal każdego cyfrowego urządzenia pamięci masowej. Bez względu na to, co stało się z komputerem, oprogramowanie to zostało zaprojektowane w celu odzyskania usuniętych danych i przywrócenia sprawności komputera. Możesz odzyskać dane utracone w wyniku awarii systemu operacyjnego, przypadkowego sformatowania, a nawet awarii dysku twardego. Zdziwisz się, jak łatwo jest odzyskać swoje dane. Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć o tym oprogramowaniu.

Jeśli utraciłeś część danych lub nie wiesz, jak je odzyskać, skorzystaj z forum pomocy technicznej online. Użytkownicy mogą przeglądać kategorie, wyszukiwać problemy oraz znaleźć samouczki w formie pisemnej i wideo. Strona jest łatwa w obsłudze, zawiera pomocne samouczki i filmy. Możesz także wysłać wiadomość e-mail do działu obsługi klienta, aby uzyskać pomoc 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Pracownicy działu obsługi klienta zrobią wszystko, co w ich mocy, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci wrócić na właściwe tory.

Po wybraniu typu pliku, który chcesz odzyskać, możesz przeskanować dysk za pomocą narzędzi do odzyskiwania plików. W zależności od szybkości dysku twardego szybkie skanowanie może trwać zaledwie 5 minut. Głębokie skanowanie może potrwać do czterech godzin, w zależności od rozmiaru dysku. Na szczęście odzyskiwanie danych Wondershare jest bardzo szybkie i umożliwia odzyskanie usuniętych plików, nawet jeśli zostały one niedawno usunięte.

Kolejną zaletą programu Wondershare Data Recovery for Windows jest jego łatwość użycia. Interfejs jest bardzo przyjazny dla użytkownika i łatwy w nawigacji, ale brakuje w nim kilku podstawowych funkcji, takich jak możliwość zapisywania skanów. Program posiada wbudowany przewodnik pomocy i łącza do podręcznika online. Mimo to nadal jest to świetny wybór do odzyskiwania utraconych danych, zwłaszcza jeśli nie chcesz spędzać dużo czasu na nawigowaniu po interfejsie.

Fotorec

Usunięte pliki z komputera można odzyskać za pomocą oprogramowania PhotoRec. Jest to zaawansowany program do odzyskiwania danych, ale jego obsługa może być trudna, jeśli nie jesteś maniakiem komputerowym. Korzystanie z programu PhotoRec jest ryzykowne, ponieważ podejmowane działania mogą spowodować wiele uszkodzeń danych. Ponadto jest to program otwarty, co oznacza, że może być zainfekowany wirusami i złośliwym oprogramowaniem.

Aby użyć tego programu, należy najpierw wyodrębnić pliki znajdujące się na nośniku. Następnie uruchom aplikację PhotoRec, odnajdując plik wykonywalny w wyodrębnionych plikach. Alternatywnie można użyć programu PhotoRec GUI dla systemu Windows. Wersja GUI programu jest podobna do interfejsu wiersza poleceń, ale jest bardziej przyjazna dla użytkownika. Podczas korzystania z programu PhotoRec zauważyłem, że używany przeze mnie dysk jest wyświetlany jako ogólny dysk JMicron, ale w rzeczywistości jest to dysk SSD SanDisk Ultra II o pojemności 480 GB.

W wyniku procesu odzyskiwania zostanie utworzona duża lista odzyskanych plików, których nazwy zawierają prefiks „f” oraz numer identyfikacyjny. W niektórych przypadkach po numerze wyświetlana jest także oryginalna nazwa pliku. Po odzyskaniu pliku zostanie on zapisany w podfolderze. Po odzyskaniu pliku program PhotoRec zapyta, czy kontynuować odzyskiwanie plików. Jeśli nie chcesz przerwać procesu, program poprosi Cię o kontynuowanie.

Po określeniu rozmiaru pliku program podejmie próbę odzyskania pliku przy użyciu analizy sygnatur. Program najpierw odczyta nośnik sektor po sektorze, aby określić rozmiar bloku danych. Po odczytaniu tych bloków danych PhotoRec podejmie próbę odtworzenia meta pliku. Może również odzyskać usunięte pliki. Jeśli plik jest pofragmentowany, PhotoRec spróbuje go odzyskać, używając okrojonego rozmiaru.

Przewiń do tyłu

Rewind to usługa odzyskiwania danych dla aplikacji w chmurze. W przeciwieństwie do innych usług odzyskiwania danych, ta koncentruje się na aplikacjach SaaS. Należą do nich takie aplikacje, jak Shopify, BigCommerce, Intuit QuickBooks, Trello, Microsoft 365 i Jira. Model biznesowy SaaS szybko się rozwija i w ubiegłym roku wydatki użytkowników końcowych na chmurę obliczeniową wyniosły około 123 miliardów dolarów. Analitycy z firmy Gartner szacują, że do 2030 roku liczba ta może osiągnąć 700 miliardów dolarów.

Rewind świadczy usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze i odzyskiwania danych dla aplikacji SaaS, w tym QuickBooks Online i Trello. Niedawno firma przejęła BackHub, dzięki czemu Rewind może oferować tworzenie kopii zapasowych dla GitHub i Trello. Wkrótce rozszerzy swoją ofertę tworzenia kopii zapasowych na inne aplikacje, w tym Shopify i BigCommerce Plus. Co więcej, Rewind posiada bazę aktywnych klientów liczącą ponad 40 000 firm. Firma planuje wprowadzić Backups for Jira w 2022 roku z rabatem dla obecnych użytkowników Rewind.

Rewind jest liderem w dziedzinie tworzenia kopii zapasowych w chmurze dla aplikacji SaaS i pomaga firmom odzyskiwać dane z chmury. Jego rozwiązania do odzyskiwania danych są niezbędne dla rozwoju chmury i stanowią podstawę przechowywania danych i pracy milionów firm. Mając ponad 100 000 klientów na całym świecie, Rewind jest zaufanym źródłem rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych w chmurze i oprogramowania do odzyskiwania danych. Firma oferuje zautomatyzowane tworzenie kopii zapasowych, odzyskiwanie danych na żądanie i wyjątkową obsługę klienta bezpośrednio z Ottawy.

Rewind może również tworzyć kopie zapasowe danych z popularnych aplikacji SaaS, takich jak Jira, narzędzie do śledzenia problemów i zarządzania projektami firmy Atlassian. Chociaż większość platform SaaS udostępnia narzędzia do odzyskiwania danych po awarii i zabezpieczenia, klienci nadal są odpowiedzialni za zarządzanie swoimi danymi na poziomie kont użytkowników. Oznacza to utrzymywanie haseł i tworzenie kopii zapasowych danych. Ważne jest, aby tworzyć kopie zapasowe danych, zanim nastąpi katastrofa. Rewind ułatwia odzyskanie danych, które są potrzebne.

Stellar Windows Data Recovery

Korzystanie z programu Stellar Windows Data Recovery jest bardzo proste. Po pobraniu programu z oficjalnej strony internetowej następuje jego szybka instalacja na komputerze z systemem Windows. Możesz wybrać typy plików do odzyskania, dyski, które chcesz przeskanować, a nawet lokalizacje, w których chcesz ich szukać. Opcje zaawansowane pozwalają określić rozszerzenia plików i dodać nowe typy plików. Można również wybrać automatyczne wykrywanie rozszerzeń plików i włączyć tryb bezpieczny. Bardziej zaawansowane narzędzia można również uzyskać, przechodząc na wyższe plany.

W programie Stellar Windows Data Recovery dostępne są różne ustawienia zaawansowane. Tryb ten umożliwia odzyskanie określonych informacji o utraconym pliku, co może być szczególnie przydatne, gdy chcesz zlokalizować tylko jeden plik. Jednak ten tryb może zająć więcej czasu. Ze względu na rozbudowane funkcje zaleca się zakup tego oprogramowania, jeżeli konieczne jest odzyskanie dużej liczby plików. Choć program jest bezpłatny, może kosztować kilka dolarów.

Jedną z najpotężniejszych funkcji programu Stellar Windows Data Recovery jest możliwość odzyskiwania usuniętych i utraconych plików. Może pracować ze wszystkimi urządzeniami z systemem Windows, w tym z dyskami zewnętrznymi, pamięciami USB, kartami SD, a nawet uszkodzonymi woluminami. Działa nawet na sformatowanych dyskach twardych i dyskach 4K. Dzięki temu idealnie nadaje się do odzyskiwania utraconych lub usuniętych danych z wszystkich typów dysków twardych. Jest również łatwy w użyciu i ma bezpłatną wersję próbną.

Kolejną funkcją oprogramowania, która pozwala znaleźć utracone pliki, jest możliwość sortowania odzyskanych danych. Chociaż nie zawsze łatwo jest znaleźć konkretny plik, to jednak ta funkcja znacznie upraszcza cały proces. Ustawiając niestandardowy folder lub typ pliku, można szybko znaleźć potrzebne dane. W programie Stellar Windows Data Recovery dostępnych jest także wiele trybów skanowania. W trybie skanowania zaawansowanego można wybrać typ plików, które chcesz odzyskać.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]